Abant & Yedigöller

Abant, eşşiz bir göl, onu çevreleyen meşe, köknar, çam, kayın ve gürgen ağaçlarından oluşan harika bir orman. Romantik oteller. Gölün etrafında yürüyüş, ya da isterseniz at sırtında bir deneyim. Sonbaharda rengi yeşilden , sarıya, turuncuya, tatlı bir mora, kızıla dönen yapraklar.

yedigoller-1-768x576

Yedigöller; Her gölün yeraltı kanalları ile birbirine bağlı olduğu 7 tane gölden oluşan, göllerin içlerinde çeşitli bitkilerin, ağaçların yer aldığı, kocaman yemyeşil bir tabiat parkı. Bu Milli Park içerisinde bulunan göller, Nazlıgöl, Kurugöl, İncegöl, Sazlıgöl, Deringöl, Büyükgöl ve Seringöl Göllerin etrafından yürüyüş yapabileceğiniz toprak patikalar ve çoğunun üzerinde seyir terasları bazılarında tahta köprüler var, Bu alanlar fotoğraf çekmek için ideal .

Bu alanlarda etraftaki nefis renklere bürünmüş ormanın, suya vuran aksini sonsuza dek dondurabileceğiniz fotoğraf kareleri yakalayabilirsiniz.
Bu bölgelere gitmek ,doğayla içiçe, ruhunuzu dinlendirmek, huzurlu sessizlikte yaşadığınıza bir daha şükretmek için sonbaharda kendinize yapacağınız en büyük iyiliklerden biri. Her iki bölge için de önerimiz mutlaka sadece hafta içi yapın bu gezileri.